Uwalniamy środowisko od zużytych baterii
01-03-2024

Jak co roku nasz szkoła wzięła udział w konkursie ekologicznym Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii organizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu. Uzbieraliśmy około 460 kg zużytych baterii.
Przy tej okazji zorganizowaliśmy indywidualny konkurs szkolny - na największą ilość uzbieranych baterii.
Nagrodzeni zostali:
I miejsce - Aleksander Matuła 1a
II miejsce - Nikodem Baraniak 1a
III miejsce - Wojciech Merstein 8a
Wyróżnienia: Alicja Urbańczyk 3b oraz klasa I a
Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w zbiórkę zużytych baterii.
Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych zawierają metale ciężkie, które są niebezpieczne dla środowiska gdy trafią bezpośrednio do kosza lub na dzikie wysypisko. Dlatego zużyte baterie należy oddzielać od zwykłych śmieci poprzez segregację u źródła czyli w domu. W ten sposób zadbamy o środowisko w którym żyjemy.

uwalniamy