Dzień bezpiecznego Internetu
01-03-2024

Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku.
Świętowany był na całym świecie, również w naszej szkole. Inicjatywy edukacyjne na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych rozpoczęto od przygotowania gazetki tematycznej w holu szkoły pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas 4-6 podczas lekcji informatyki poszerzali swoją wiedzę nt. Bezpieczeństwa w sieci. Zostały omówione różne zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu. Kolejną porcję wiadomości na ten temat dostarczyły filmy edukacyjne oglądane podczas zajęć oraz testy, które pozwoliły sprawdzić i usystematyzować zdobytą wiedzę.
Gazetka przed biblioteką przybliżyła dzieciom, młodzieży i rodzicom Objawy nadużywania mediów cyfrowych. Dodatkowo uczniowie zostali zapoznani z Domowymi Zasadami Ekranowymi. Kampania Domowe Zasady Ekranowe promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników. Żeby wykorzystywane świadomie i z umiarem były pozytywnym dodatkiem do rodzinnego życia, anie jego centralnym punktem.

dbi