Zaczarowana zagroda 2b
27-02-2024

Dzisiaj w dobie cyfryzacji, dostępu do komputerów, drukarek i wszelkiego rodzaju kserokopiarek mało kto pamięta kalkę techniczną. Tylko najstarsi wiedzą, ile trzeba było kiedyś włożyć pracy, żeby zrobić kopię jakiegoś tekstu, rysunku lub dokumentu. Uczniowie klasy IIb mieli okazję na swoich lekcjach poznać tradycyjną kalkę. Z racji, iż bardzo lubią zwierzęta i dużo o nich wiedzą kopiowali wybrane okazy z wypożyczonych wcześniej ze szkolnej biblioteki książek przyrodniczych, encyklopedii i albumów.
Działając według instrukcji nauczyciela do samego końca nie wierzyli w końcowy efekt. Gdy pierwsi z okrzykami zachwytu prezentowali swoje kopie, ci co zwykle potrzebują dodatkowej zachęty znacznie przyspieszyli w swoich działaniach. Tematyka dnia dotyczyła lektury Zaczarowana zagroda Centkiewiczów, dlatego powstawały rysunki zwierząt żyjących na Antarktydzie. Zapał był tak wielki, a książki tak bogate w ilustracje, że trudno było zakończyć pracę. Rekordzista Wojtek kopiował tylko pingwiny i cieszył się, że ma ich coraz więcej. Z pokolorowanych prac wszystkich uczniów powstała piękna galeria, którą umieszczono na klasowej gazetce.

zagroda