Święto Kubusia Puchatka
25-01-2024

Czy wiecie kto miał swoje święto 18 stycznia?
Wasz ulubiony miś z książki czyli ... Kubuś Puchatek.
Sympatyczny niedźwiadek o bardzo małym rozumku, ale wielkim sercu zawitał do naszej szkolnej świetlicy.
Mowa oczywiście o kultowym Kubusiu Puchatku, który od pokoleń cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie.
Natychmiast zrobiło się przytulnie i tak po prostu misiowo. Większość znała sławnego niedźwiadka i - o dziwo - potrafiła opowiedzieć o jego rozlicznych przygodach, filozoficznych przemyśleniach i wyjątkowej skłonności do miodu.
Tym, którzy dopiero mieli w planie rozpocząć zgłębianie tajników duszy sympatycznego misia, pani Ewa przedstawiła autora i przeczytała jeden z rozdziałów książki Kubuś Puchatek. W międzyczasie powstawały kolorowanki z wizerunkiem Puchatka i jego przyjaciół. Wszyscy śpiewali też słynne mruczanki w stylu rapu. Największą atrakcją okazały się zdjęcia w towarzystwie misia dość monstrualnych rozmiarów. Zresztą spójrzcie sami: te uśmiechnięte buzie to zbawienny wpływ uroczego Puchatka, który od zawsze jest symbolem dobrej energii, świetnej zabawy i tak potrzebnego wszystkim zrozumienia dla zwykłych ludzkich słabości.
Z okazji święta Kubusia Puchatka biblioteka szkolna zorganizowała wystawę książek, zachęcając do poczytania przygód sławnego na całym świecie misia.

puchatek