Konkurs Archimedes Matematyka Plus
23-01-2024

Każdego roku uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w konkursie matematycznym OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS - MATEMATYKA PLUS. W tym roku zgłosiło się 50 uczniów z klas od III do VIII, którzy postanowili sprawdzić poziom swojej wiedzy na tle kolegów i koleżanek z całej Polski. Test konkursowy zawierał zadania o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Niektóre z nich znacznie wykraczały poza podstawę programową na danym poziomie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że aż 17 uczniów naszej szkoły zostało laureatami 38 jesiennej edycji matematycznego Archimedesa.
Uczennica klasy 4a Ksenia Kostiana została laureatką I stopnia z wyróżnieniem zdobywając maksymalną ilość punktów.
Laureatami I stopnia zostali: Aaron Makarewicz z kl. 2a, Maksymilian Kornaś z kl. 3a, Piotr Wasil z kl. 4a, Anastasija Kolada z kl. 3b.
Laureatami II stopnia zostali: Mateusz Jakubaszek z kl. 4a, Jakob Mazgaj z kl. 4b, Maja Mieszczak z kl. 5b.
Tytuł laureata III stopnia otrzymali: Izabela Krzyżecka z kl. 3a, Tomasz Graboń z kl. 4a.
Laureatami IV stopnia zostali: Julia Pieczka z kl. 3a, Alicja Urbańczyk z kl. 3b, Marcin Szafraniec z kl. 5a, Rozalia Momot z kl. 5a, Kornelia Misik z kl. 5b, Michał Kucharczyk z kl. 4b, Gabriela Krzyżecka z kl. 4b.
Laureaci V stopnia to: Amelia Teper z kl. 4a, Mateusz Mazgaj z kl. 5b.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

archimedes