Spotkanie z funkcjonariuszem policji
15-09-2023

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych spotykają się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, by zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Tak też było i tym razem. Gościem najmłodszych uczniów był dzielnicowy sierżant sztabowy pan Adrian Stanek. Wyjaśniał o uczniom jak należy zachowywać się w drodze do i ze szkoły, na co zwracać szczególną uwagę, jak zachować ostrożność i dbać o swoje bezpieczeństwo.
Dzieci chętnie zadawały pytania i zabłysnęły ogromną wiedzą w tym temacie. Wiedzę teoretyczną miały okazję przetestować oczywiście w praktyce. Pod czujnym okiem wychowawczyń pierwszoklasiści udali się na pobliskie skrzyżowanie, by tam jeszcze raz omówić i przećwiczyć bezpieczne przechodzenie prze jezdnię. Poszło im świetnie.
Pamiętajcie wszyscy o zasadach bezpieczeństwa na drodze i światełkach odblaskowych.