Pożegnanie ósmoklasistów 2023
22-06-2023

W czwartek 22 czerwca 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego przygotowana przez klasy ósme.
Po oficjalnym powitaniu zgromadzonych gości: pań Dyrektor, grona pedagogicznego, rodziców oraz uczniów klas ósmych, nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom z klasy 7b. Uczniowie Ci zobowiązali się do dbania o sztandar oraz godnego reprezentowania szkoły podczas różnego rodzaju uroczystości.
Następnie pani Dyrektor pożegnała tegorocznych absolwentów oraz rozdała dyplomy i listy gratulacyjne uczniom, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem oraz zasłużonym dla szkoły rodzicom.
Potem uczniowie klas ósmych złożyli życzenia i kwiaty paniom Dyrektor, wychowawcom oraz całemu gronu pedagogicznemu.
Po tym wydarzeniu nastąpiła część artystyczna przygotowana przez tegorocznych absolwentów. Zaprezentowali oni skecz pt. „Egzamin ósmoklasisty”, podczas którego uczniowie udający egzaminatorów poszczególnych przedmiotów prezentowali humorystyczne odpowiedzi na pytania zamieszczone w arkuszach egzaminacyjnych.
Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego ich samych podczas pierwszych dni pobytu w naszej szkole.
Na koniec uściskom, rozczulającym gestom i płaczom nie było końca – czy aby nasi absolwenci na pewno pragną opuścić mury naszej szkoły?