Muzeum Lotnictwa i Manufaktura Czekolady
07-06-2023

Muzeum Lotnictwa oraz Manufaktura Czekolady w Krakowie były celem wycieczki klas:7a, 8a i 6b.
Z okazji Dnia Dziecka, 2 czerwca uczniowie wraz z opiekunami wybrali się najpierw do muzeum, w którym gromadzone są eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Później uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonywali smakołyki czekoladowe.
Zwiedzając z przewodnikiem Muzeum Lotnictwa Polskiego uczniowie mogli podziwiać zabytki techniki lotniczej, samoloty, śmigłowce, silniki lotnicze, przyrządy pokładowe, mundury i odznaczenia. Ekspozycje te mieszczą się w historycznych budynkach lotniskowych, a także na otwartym terenie. Najbardziej podobały się one chłopcom. Z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika i oglądali latające kiedyś maszyny.
Kolejnym punktem wycieczki był udział uczniów w warsztatach, w których mogli poczuć się jak bohaterowie czekoladowego widowiska. Każdy dostał strój chocolatiera i specjalne składniki: masę orzechową, tabliczkę czekolady, posypki i foremki. Uczniowie tworzyli pralinki i dekorowali je topioną czekoladą. Gotowe pyszności pakowali do pudełeczek. Warsztaty okazały się świetną zabawą z czekoladą integrującą zespoły klasowe. Uczniowie doskonale się bawili.