Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small

dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Mistrzostwa Miasta w czwórboju
02-06-2023

W Mistrzostwach miasta w czwórboju lekkoatletycznym naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt i chłopców. W punktacji końcowej chłopców przedstawiciele nasze Czwórki zajęli III miejsce. Reprezentacja wystartowała w składzie: Kacper Czekaj, Bartłomiej Szygulski, Jakub Nay, Piotr Górniak, Jeremiasz Krzyżecki, Mikołaj worek i Marek Dejko.
Najwięcej punktów dla drużyny zdobył Marek Dejko, wyrywając konkurencję w skoku w dal. Kacper Czekaj zdobył najwięcej punktów w biegu na 1000 m, a Piotr Górniak i Jeremiasz Krzyżecki w biegu na 60 m.
W drużynie dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym wystartowały: Julia Kopeć, Gabriela Opala, Ida Borowska, Lena Janus, Ewa Gwóźdź, Wiktoria Szymeczko, Milena Matys, Milena Kapitan oraz Kalina Grochal. Najwięcej punktów dla drużyny uzyskała Gabrysia, wygrywając bieg na 600 m i rzut piłeczką palantową. W skoku w dal najwięcej punktów uzyskała Julia Kopeć, a w biegu na 60 m Ida Borowska i Wiktoria Szymeczko. Drużynowo nasze dziewczęta w mistrzostwach miasta zajęły I miejsce i awansowały do zawodów powiatowych, które odbyły się w Brzeszczach. Tam, nasze dziewczęta zajęły II miejsce. Najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Gabriela Opala. Gratulujemy naszych wspaniałym reprezentantkom. Jesteśmy z nich dumni, i życzymy im dalszych sukcesów.

Najważniejszymi zawodami dla uczniów z klas III i IV był trójbój lekkoatletyczny. W jego skład wchodzą następujące konkurencje: bieg na 560m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Mistrzostwa miasta w tej dyscyplinie odbyły się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu. W zawodach tych wzięły udział dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły. W drużynie dziewcząt startowały: Julia Wieczorek, Antonina Bulek, Olha Stefankiv, Kinga Piecha, Kornelia Misik i Emilia Łukaszka. W punktacji drużynowej dziewczęta zajęły III miejsce zdobywając brązowy medal. Najwięcej punktów dla drużyny uzyskała Julia w biegu na 60 m oraz w rzucie piłeczką palantową. W skoku w dal najlepsza była Antonina Bulek.
W drużynie chłopców wystartowali: Jan Dura, Miłosz Gworek, Mateusz Mazgaj, Sebastian Mikołajczyk, Piotr Sporysz i Dawid Żurawski. Najwięcej punktów dla drużyny uzyskał Miłosz. W punktacji łącznej nasi chłopcy zajęli II miejsce. Brawo Czwóreczka!

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.