Czytanie dzieciom
01-06-2023

Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnego świętowania XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 7 czerwca na lekcji 3 odbędzie się Piknik czytelniczy pod hasłem Książka jest jak ogród. Każda klasa proszona jest o wybranie ulubionej książki oraz przebranie się za jej bohaterów lub za kwiaty nawiązując do motta obchodów. Należy też wymyślić wyrażenie zachęcające do czytania wybranej przez Was książki oraz wykonać plakat lub transparent z hasłem promującym czytanie. Podczas pikniku przemaszerujemy całą szkołą przez Plac Pokoju zachęcając przechodniów do czytania książek. Organizatorzy przygotowali upominki w postaci zakładek do książek z hasłem obchodów, które będą rozdawane podczas akcji. Piknik zakończymy wspólną recytacją znanego wiersza włączając się tym samym w próbę pobicia rekordu w jednoczesnym czytaniu.

piknikczytelniczy2023