Ułamkowe lapbooki w 4a
19-05-2023

Ułamki to całkowicie podstawowe cegiełki w matematyce. Jeżeli ich nie opanujemy nie będzie się dało dalej poszerzać swoich horyzontów. Dzięki znajomości ułamków łatwiej jest podczas obliczania ceny produktu na bazarze albo negocjacji stawki w pracy na 7/8 etatu.
Uczniowie klasy 4a na zakończenie działu o ułamkach wykonali piękne i pomysłowe lapbooki. Jedni ręcznie pisali, rysowali i tworzyli treści, inni wykorzystali do tego technikę komputerową. Wszystkie informacje umieścili w kieszonkach, książeczkach i na karteczkach. Z wykonanych przez uczniów prac możemy wiele się dowiedzieć na temat ułamków oraz ich zastosowania w życiu codziennym. Czwartoklasiści udowodnili, że ułamki są potrzebne w wielu dziedzinach życia: w kuchni i przepisach kulinarnych, w ogrodzie, w sklepie, w domu, w szkole, a nawet podczas zabawy klockami czy w powieści Harry Potter. Wykonanie lapbooka było doskonałym pomysłem na podsumowanie wiadomości związanych z ułamkami.