Pożegnanie zimy
21-03-2023

We wtorek 21 marca, mimo deszczowej pogody uczniowie kl. 1b udali się do Muzeum Zamek na akcję Marzanna. Najpierw na zamkowym dziedzińcu razem uczestnikami z innych szkół i przedszkoli odebrali pamiątkowy dyplom oraz słodycze. Następnie kolorowym pochodem ze wspaniałymi pannami marzannami na czele ruszyli nad Sołę, by pożegnać zimę i przywołać długo wyczekiwaną wiosnę. Mając na uwadze zasady ekologii tylko jedna, wylosowana marzanna została wrzucona do rzeki. Pozostałe kukły spalono pod czujnym okiem panów strażaków. Do samego końca prezentowały się pięknie pośród zeschłych, pozimowych traw. Wielu pierwszaków pierwszy raz obserwowało te zwyczaje i byli pod ogromnym wrażeniem zarówno ilości kolorowych kukieł, jak i wielkiego ogniska w którym spłonęły.
W drodze powrotnej uczniowie 1b obejrzeli zamkowe wzgórze z interesującym wejściem do lochów. Zwrócili uwagę na wdzieranie się Soły w ląd i ruszyli w drogę powrotną. Ponieważ przewidziany był przejazd autobusem pierwszoklasiści z dumą prezentowali legitymacje szkolne, ciesząc się, że mogli się nimi w końcu posłużyć.
Mimo wcześniejszych obaw związanych z pogodą trzeba przyznać, że wyprawa była bardzo udana.