31 Finał WOŚP 2023
26-01-2023

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w naszej szkole w czwartek, 26 stycznia 2023 r.
W tym roku Fundacja zbierała pieniądze na walkę z sepsą, chorobą, która jest zabójcą wielu pacjentów. Szansą na uratowanie im życia, jest szybkie rozpoznanie i najnowocześniejszy sprzęt na świecie, który chce kupić Fundacja.
Hasło 31. Finału brzmiało „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Tegoroczna zbiórka była też przeznaczona na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
Kiermasz szkolny rozpoczął się już od wczesnego rana. Na dolnym holu rozlokowano stoiska z przeróżnymi rzeczami, ozdobami, książkami, biżuterią, rękodziełem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy oraz stoisko z przepysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców oraz nauczycieli, sokami i popcornem. Dla klas młodszych zorganizowana została loteria fantowa.
Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje możliwości i predyspozycje fizyczne w kąciku sportowym.
O godzinie 11:30 odbyła się licytacja ciekawych rzeczy, jak na przykład domowe przetwory w słoikach przygotowane przez nauczycieli. Zebrane środki zostały przekazane w niedzielę do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w OCK-u. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście wspaniali i macie wielkie serce, bo jak mówił Jan Paweł II "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi."