Głośne czytanie
25-01-2023

Badania dowodzą, że głośne czytanie poprawia umiejętności czytania, pisania, mówienia i słuchania – a przede wszystkim nastawienie do czytania przez dzieci. Głośne czytanie znacząco zwiększa czas koncentracji dziecka oraz zmusza do twórczego myślenia. Buduje też mocną więź między dorosłym i dzieckiem. Rodzice uczniów z kl. 3b docenili te wartości i postanowili poczytać dzieciom jedną z lektur w czasie lekcji. Dorośli doskonale wczuli się w rolę narratorów, a dzieci w role słuchaczy. Czytane z entuzjazmem przygody były bardzo interesujące zarówno dla uczniów jak i rodziców. Bohaterami lektury „Sposób na Elfa” są ojciec i syn oraz ich pies. Książka jest pełna humoru, a rozmowy toczące się między tatą, a synem są inspirujące. Dzieci z 3b były dumne, że ich rodzice odważyli się czytać w szkole dla uczniów całej klasy.