Warsztaty- 6c Kto Tu Nie pasuje
24-10-2022

Uczniowie klasy 6c wzięli udział warsztatach, KTO TU NIE PASUJE, czyli jak stereotypom mówimy NIE. Ich organizatorem był Oświęcimski Instytut Praw Człowieka działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie podzieleni się na grupy grali w grę, której celem było rozwiązanie zagadki kryminalnej. Żadnej z grup nie udało się wskazać mordercy, ale … nauczyli się za to czegoś ważnego. Dostrzegli jak niebezpieczne są stereotypy i rozwinęli w sobie postawy empatii. W czasie spotkania oglądając zdjęcia różnych znanych osób próbowali odpowiedzieć na pytania: dlaczego nie powinno się oceniać oraz osądzać ludzi tylko po wyglądzie, jak błędne postrzeganie zakrzywia nam rzeczywistość oraz utrudnia akceptację innych. Zdaniem uczniów wyjście do biblioteki na warsztaty było bardzo udane, interesujące i pouczające.