Spotkanie z Beatą Sabałą-Zielińską
03-11-2022

W pełnym ciekawostek spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie klasy 4a z panią Beatą Sabałą – Zielińską. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Głównym tematem była ostatnia książka pani Beaty- pasjonatki gór, oparta na prawdziwych wydarzeniach pt. „TOPR Tatrzańska przygoda Zosi i Franka”. Czwartoklasiści poznali gwarę góralską oraz numery alarmowe TOPRu (985 , +48 601 100 300), które warto mieć zapisane, gdy wychodzimy w góry. Dowiedzieli się też sporo o pracy Sokoła czyli specjalnego helikoptera oraz przećwiczyli pozycje YES i NO, którymi wskazujemy czy potrzebujemy pomocy. Warto pamiętać, że warto odpowiedzialnie przygotowywać się na każde wyjście w góry, by niepotrzebnie nie angażować ratowników. Często bowiem narażają oni własne życie, by ratować innych. Jeśli zainteresował was ten temat i chcecie dowiedzieć się np. dlaczego ratownik pyta ile waży poszkodowany, gdy wychodzi na akcję przeczytajcie „Tatrzańską przygodę Zosi i Franka”. To niezwykle wartościowa książka.