Czwartoklasiści w Ogrodzie Botanicznym i Funzeum
25-09-2022

Czwartoklasiści fantastycznie spędzili czas podczas wycieczki do Ogrodu botanicznego i Funzeum. 4a uczestniczyła w grze terenowej w przepięknej zielonej scenerii. Ćwiczyła posługiwanie się kompasem oraz korzystania ze wskazówek wyczytanych z mapy. Klasa 4b wysłuchała wykładu na temat owadów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy modliszkę storczykową, gniazdo szerszeni, a także mogli z bliska obserwować sympatyczne karaczany. Kolejnym punktem wycieczki był odpoczynek i posiłek w McDonaldzie, po którym czekała na wszystkich zabawa w Funzeum, czyli Muzeum Światła i Koloru.
Wizyta ta była podróżą do kolorowej, bajkowej rzeczywistości, której źródłem były nowoczesne technologie oraz gra świateł i kolorów. Ponad kilkadziesiąt multimedialnych instalacji tematycznych, oddziaływały na wiele zmysłów i pobudzały wyobraźnię zwiedzających. Uczniowie odwiedzili fluorescencyjny las, pokój nieskończoności, kryształową komnatę oraz salę księżycową wraz z różnymi planetami. Atrakcją było również pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości.Dzieci uczestniczyły także w warsztatach w „Interaktywnej Rysilandii” czyli olbrzymim akwarium, w którym życie otrzymały pokolorowane wcześniej przez nich zwierzęta. Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczy liczba wykonanych selfików.