5a, 5b, 6a- na wycieczce w Ojcowie
03-06-2022

3 czerwca uczniowie klas:5a,5b i 6a wybrali się na wycieczkę do Ojcowa. Wycieczka szkolna była jednym z najdłużej wyczekiwanych momentów po powrocie do normalności. 13 czerwca o godzinie 7 uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Podróży towarzyszył radosny nastrój. Pogoda dopisała, świeciło słońce. To był idealny dzień na piesze wycieczki. Po dwóch godzinach podróży dotarliśmy na miejsce. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania ekspozycji przyrodniczej w budynku Pod Łokietkiem. Uczniowie mogli zapoznać się z fauna i florą Ojcowskiego Parku Narodowego. Na koniec obejrzeli film W dolinie Prądnika tłumaczący przeszłość geologiczną OPN. Następnie pani przewodniczka zaprowadziła nas pod Maczugę Herkulesa. Wszyscy uważnie słuchali ciekawostek opowiadanych przez przewodnika, a niektórzy zadawali mnóstwo pytań oraz robili zdjęcia. Kolejnym punktem wycieczki był spacer do Bramy Krakowskiej, w trakcie którego zobaczyliśmy: pstrągarnię, formacje skalne m.in. Bramę Krakowską, Igłę Deotymy, Skałę Rękawicę oraz Źródełko Miłości. Ważnym punktem wycieczki był pyszny obiad, po którym mogliśmy zjeść lody oraz kupić pamiątki. Ostatnim punktem był Zamek Królewski w Pieskowej Skale. Z wycieczki zapamiętamy wiele informacji na temat Ojcowskiego Parku Narodowego, na przykład to, że jest to najmniejszy polski park narodowy, bo aż o 30 razy mniejszy od największego parku w Polsce, ale znajduje się w nim najwięcej gatunków roślin. To był bardzo udany dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci.