„Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny”
21-06-2022

W dniu 21 czerwca 2022 r. w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu odbyło się podsumowanie V już edycji konkursu pn. „Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny”. Uroczystość rozpoczął Prorektor ds. Studenckich i Promocji Pan dr Radosław Folga , który pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dobrze wykonanych prac plastycznych, multimedialnych i literackich. Dodatkowo wspomniał także o historii naszych budynków, a także podkreślił, że słowo „niezłomny”, którym jest określany bohater konkursu – Rotmistrz Pilecki jest jakże aktualne i ważne, nawet w obecnych czasach.

Kolejnym punktem Gali było rozdanie nagród i dyplomów dla laureatów konkursu oraz podziękowań dla nauczycieli nadzorujących prace uczniów. Uczeń naszej szkoły (klasy 7a) Szymon Gumienny zdobył III miejsce w kategorii praca literacka (wiersz) klas 4-8 szkół podstawowych. Przypomnijmy, że nie było to pierwsze wyróżnienie Szymona, ponieważ we wcześniejszej edycji (2020r.) zdobył miejsce pierwsze z tej samej kategorii. Opiekunem merytorycznym była p. Jolanta Wójcik.

Następnie wszyscy zgromadzeni w Audytorium im. Kazimierza Piechowskiego wysłuchali niezwykle ciekawej prelekcji pt.” Witold Pilecki – nie tylko Rotmistrz” przedstawiającej lata młodzieńcze oraz życie rodzinne Pileckiego, którą przygotowała Kierownik Działu Historyczno-Edukacyjnego Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Pani Karolina Kolbuszewska.

Po zakończeniu części oficjalnej spotkania, uczestnicy wydarzenia zwiedzili Uczelnię i Centrum Symulacji Medycznej, a także wzięli udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję zajęciach. Uczniowie sprawdzili swoje logiczne myślenie podczas warsztatów z klockami LEGO SMART, a opiekunowie wcielili się w rolę przedsiębiorców podczas gry „Australijskie diamenty”, która prowadzona była w naszej Uczelni w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2022.