Zakończenie roku szkolnego kl.VIII
23-06-2022

W czwartek, 23 czerwca, oficjalnie pożegnaliśmy ósmoklasistów. Można powiedzieć, że uczniowie ostatniej klasy odeszli z naszej szkoły tanecznym krokiem i ze śpiewem na ustach. Dlaczego? Otóż akademia rozpoczęła się pięknym polonezem w wykonaniu ósmoklasistów, do którego przygotowała ich Pani Małgorzata Hawrylczuk. Po tańcu nastąpiła część oficjalna, w czasie której został przekazany sztandar, a Pani wicedyrektor wygłosiła przemówienie do ósmoklasistów. Następnie najlepszym uczniom zostały wręczone nagrody książkowe, a ich rodzicom - listy gratulacyjne. Absolwentką roku została przewodnicząca naszej szkoły, uczennica klasy 8 d - Maja Jędrocha. Pani Wicedyrektor podziękowała również wszystkim zaangażowanym w życie szkoły rodzicom. Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczęliśmy od obejrzenia przygotowanego przez Pana Stanisława Krzyżaka filmu wspomnieniowego. Uczniom i rodzicom nie raz zakręciła się łezka w oku.
Po filmie pozostaliśmy w sentymentalnym klimacie, ponieważ wróciliśmy wspomnieniami do klas najmłodszych, pierwszych wychowawczyń i szkolnych problemów. Potem kolejno przeszliśmy przez wszystkie klasy i przedmioty szkolne, o których występujący ósmoklasiści opowiadali albo wierszem, albo humorystyczną piosenką. Splendoru niewątpliwie dodawał chór, który swoim śpiewem wpisał się nierozerwalnie w całość przedstawienia. Ostatnia piosenka należała jednak już tylko do ósmoklasistów. Przeróbką przeboju Maryli Rodowicz Ale to już było uczniowie ostatniej klasy pożegnali się ze sobą, z nauczycielami i ze szkołą podstawową. Twórcą części artystycznej była pani Małgorzata Pieszko.

Poloneza czas zacząć..

Nagrody dla uczniów, listy gratulacyjne dla rodziców

Część artystyczna