01-06-2022

1 czerwca przypada w Polsce Dzień Dziecka, czyli wyjątkowe święto znane na całym świecie. W tym dniu rodzice i dziadkowie składają swoim pociechom życzenia - niezależnie od wieku dziecka. W szkole również hucznie świętujemy zawsze ten dzień. W tym roku każda klasa indywidualnie organizowała sobie atrakcje. Uczniowie mieli słodkie poczęstunki i drobne upominki. Klasa Ib oglądała film pt. Sonic. Szybki jak błyskawica. Część klasposzło do kina, część na kręgle. Kilka klas wybrało się do kawiarni na lody. Dwie klasy ósme pojechały do Krakowa na spektakl „Kamienie na szaniec”. Z kolei klasa 5b dzień dziecka spędziła na grach i zabawach integracyjnych.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 3 b wybrała się do pizzerii Da Grasso, aby pod okiem specjalistów przygotować własną pizzę. Najpierw z kuli ciasta każdy uczeń przygotował podstawę pizzy o podanym wymiarach. Później na okrągłe ciasto każdy nakładał składniki według własnego uznania i smaków. W pizzerii było bardzo ciepło i kiedy pizze się piekły wszyscy z niecierpliwością czekali na efekty swojej pracy. Wkrótce z części kuchennej zaczęły dochodzić smakowite zapachy. W końcu wszyscy się doczekali na swoje wypieki, które zjadali ze smakiem. Każdy chciał zabrać część pizzy , aby pochwalić się rodzicom. Zapakowali więc pizze do otrzymanych pudełek. Na zakończenie każdy uczeń został obdarowany dyplomem mistrza pizzy. To był smakowity i udany Dzień Dziecka.