Egzamin Ósmoklasisty 2022
26-05-2022

Egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w tym roku szkolnym końcem maja. Przystąpiło do niego 105 uczniów.
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie ma jednak określonego minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać, dlategoegzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Egzamin ósmoklasisty miał formę pisemną i trwał 3 dni. Uczniowie zdawali pierwszego dnia język polski, drugiego matematykę, a trzeciego język angielski.
W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdowały się zarówno zadania zamknięte  jak i zadania otwarte.
Dwie uczennice: Maja Bęc z 8e i Justyna Szołek z 8a zdobyły maksymalny wynik z języka polskiego, bez pisania egzaminu. Było to możliwie dzięki uzyskaniu tytułu finalisty w olimpiadzie z języka polskiego.
Wszystkim naszym tegorocznym absolwentom życzymy jak najlepszych rezultatów oraz dostania się do wymarzonych szkół średnich.