W bajce Pana Kleksa
11-05-2022

11 maja klasy 2 a i 2 b odwiedziły niezwykły świat zabawy, fantazji i nauki, czyli Bajkę Pana Kleksa w Katowicach. Uczniowie podczas pobytu musieli wykazać się zręcznością, sprytem, wyobraźnią, determinacją i odwagą. Poznały magiczny świat zwierząt żyjących w Ostatnim Rezerwacie Przyrody. Odkryły jakie tajemnice skrywa Kraina Szpaka Mateusza. Poznały język psi w podniebnym Psim Raju. Wypłynęły w rejs statkiem Apolinary Baj z Królestwa Bajdocji. Odwiedziły złomowisko robotów, czy wreszcie poleciały najszybszym ścigaczem w kosmosie Voltan II na Planetę Fantazja. Uczniowie uczestniczyli również w ciekawych warsztatach, na których obserwowały doświadczenia wykonywane przez Adasia Niezgódkę. Ostatnim etapem wycieczki była niezwykła przygoda w świecie mądrej zabawy Smart Kids Planet. Dzięki tej wycieczce dzieci zostały zachęcone do przeczytania książki „Akademia Pana Kleksa”, ale również rozwinęły ciekawość poznawczą, poszanowanie przyrody oraz kreatywność. A co najważniejsze świetnie się bawiły.