Nasze lektury
13-05-2022

Chętni uczniowie z naszej szkoły biorą udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym Nasze Lektury. Jego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.
Za nami szósty etap tego konkursu, który odbył się końcem kwietnia. By on testem wiedzy z utworu Juliusza Słowackiego – Balladyna. Zainteresowanie tym etapem było większe. Siódmoklasistki stwierdziły, że ta lektura stała się im bliższa po omówieniu jej na lekcjach języka polskiego. Nawet się im spodobała.
Uczennice z klasy 7c - Jagoda Grochal, Natasza Jarosz, Kornelia Kubańska, Weronika Martyniak, Weronika Skoczek i Milena Giżycka z klasy 7d wzięły udział w tym konkursie. Wyzwanie podjął też piątoklasista Michał Tarnowski z klasy 5 b.
Teraz z niecierpliwością wszyscy czekamy na wyniki tego konkursu.