Wawóz Homole i nie tylko...
09-05-2022

5 maja klasy 6b, 7d, 8b i 8e wybrały się na dwudniową wycieczkę w Pieniny. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali zaporę wodną oraz średniowieczną warownię „Dunajec” w Niedzicy. Następnie młodzi turyści udali się na rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, który zakończył się po drugiej stronie zbiornika u podnóża wzgórza z ruinami gotyckiego Zamku w Czorsztynie. Po pełnym wrażeń dniu, wszyscy udali się na odpoczynek w pensjonacie Jurkowski w Ochotnicy Dolnej. Wieczór zakończył się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.
Drugiego dnia uczniowie udali się wraz z przewodnikiem górskim do krajobrazowego rezerwatu przyrody – „Wąwozu Homole”. Spacer wąwozem obfitował w piękne widoki, niemniej jednak, za sprawą padających w tej okolicy deszczy, trasa nie była łatwa ze względu na błotniste podłoże. Wszyscy szczęśliwie dotarli do celu wędrówki, czyli na rozległą polanę widokową z której podziwiać można było wspaniały widok na rozległą kotlinę i nieodległe pasma górskie.
Wiemy z relacji opiekujących się grupą Pań nauczycielek, że uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani, wykazywali się odpowiedzialnością, kulturą osobistą i szacunkiem wobec zastanej na miejscu przyrody i dziedzictwa kulturowego.
Wszyscy zgodnie uznali ponadto, że wycieczka miała jedną wadę – trwała zbyt krótko.