Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

3 Maja - cóż to za data?
03-05-2022

3 Maja – cóż to za data? Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić sobie rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często nieznanych i nie do końca rozumianych przez dzieci.
Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znanej jako Konstytucja 3 maja. Z tej okazji delegacja z naszej szkoły udała się na miejskie obchody tego święta.
Biało-czerwony pochód przeszedł ulicami Oświęcimia. Na placu Kościuszki odbył się wiec patriotyczny z udziałem mieszkańców, delegacji władz samorządowych, szkół, placówek i instytucji miejskich.
Tuż przed pierwszym majowym weekendem na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych poruszane były tematy związane ze świętami – pierwszym, drugim i trzecim maja. W holu szkoły wystawiona została gazetka tematyczna. Przeprowadziliśmy też krótką ankietę wśród najmłodszych uczniów o pierwszym, drugim i trzecim maja.

ZOBACZ

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.