Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small

dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biegi przełajowe 2022
25-04-2022

25 kwietnia na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych. Dziewczęta biegały na dystansie 600m, a chłopcy 800m. Drużyny składały się z sześciu zawodników plus rezerwowi. Każdy z nich po ukończeniu biegu zdobywał punkty dla całego zespołu. Naszą szkołę reprezentowało 37 uczniów. W biegu dla klas czwartych i młodszych dziewcząt wystąpiły: Wiktoria Szymeczko, Gabriela Opala, Antonina Bulek, Milena Staroń, Milena Kapitan, Magdalena Kiryluk. Dziewczyny zajęły I miejsce.
W biegu dla klas czwartych i młodszych chłopców wystartowali: Jeremiasz Krzyżecki, Dominik Kłusek, Mateusz Szojda, Mateusz Mazgaj, Jan Wójtowicz, Mateusz Saternus, Dawid Ogorzelski
Drużyna chłopców zajęła również I miejsce.
W biegu dla klas V i VI pobiegły następujące dziewczyny: Maja Szypuła, Dorota Łajka, Nikola Chmiel, Jagoda Grochal, Ida Borowska, Lena Janus, Justyna Palichleb, Milena Babiuch. Podobnie jak poprzednie drużyny Zajęły one I miejsce. W biegu dla klasV-VI chłopców szkołę reprezentowali: Stanisław Matula, Mikołaj Gworek, Michał Piotrowski, Bartosz Urbańczyk, Dominik Młodzik, Filip Godek. Chłopcy zajęli III miejsce.

W biegu dla klas VII – VIII dziewcząt wystartowały Weronika Kuwik , Weronika Martyniak i zajęły III miejsce
W biegu dla klas VII – VIII chłopców szkołę reprezentowali: Dariusz Baran, Jakub Matuła, Filip Kania, Ignacy Drabczyk, Piotr Gorczyca, Aleksander Gorczyca, Krzysztof Nikliborc, Jakub Szombierski. Drużyna ta zajęła
Miejsce.
Równocześnie odbywała się indywidualna rywalizacja w każdej kategorii wiekowej. Wśród dziewcząt klas i młodszych I miejsce zajęła Gabriela Opala, a III- Milena Kapitan. Wśród chłopców tej samej kategorii I miejsce zajął Jeremiasz Krzyżecki. W kategorii klas - I miejsce zajęła Maja Szypuła, II- Dorota Łajka, a III- Jagoda Grochal.
-W kategorii klas 7-8 III miejsce zajęła Weronika Kuwik.

Po pandemii był to bardzo udany start dla naszych uczniów. Zdobyli oni 6 złotych medali 2 srebrne i 4 brązowe. Gratulacje dla zawodników i trenerów.