Światowy Dzień Ziemi 2022
22-04-2022

Światowy Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, które obchodzimy 22 kwietnia. Wymyślono je aby miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.
Z tej okazji w naszej szkole omawiamy zagadnienia dotyczące zanieczyszczeń powietrza. Uczniowie klas 7 przygotowali prezentacje dotyczące tego tematu, które zostały zaprezentowane m.in. na gazetce w holu szkoły. Na lekcje wychowawcze zostały przygotowane materiały dotyczące przyczyn i skutków zanieczyszczeń oraz sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza. Uczniowie klas VI-VIII mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę zakresu ekologii w konkursie ekologiczno-przyrodniczym.
Jak zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza? Mamy dla was rady:

1. Należy dbać o rośliny w najbliższym otoczeniu!
2. Ograniczyć jazdę samochodem i częściej korzystać z komunikacji miejskiej, roweru lub hulajnogi!
3. W domowych piecach i kotłach spalać węgiel wyłącznie dobrej jakości.
4. Nie spalać domowych śmieci (np. resztek jedzenia, plastikowych butelek, gumowych odpadków, folii)!
Wspólnie zadbajmy o naszą Ziemię!