Spotkanie z byłym więźniem obozu
21-04-2022

21 kwietnia 2022 roku uczniowie klas ósmych wzięli udział w spotkaniu z byłym więźniem obozu koncentracyjnego Auschwitz -Birkenau panem Bogdanem Bartnikowskim. Po wojnie był on pilotem oraz
autorem wielu książek o tematyce obozowej, m.in. " Dzieciństwo w pasiakach" czy " Nieziemskie przygody". Cykl spotkań z byłymi więźniami w ramach projektu edukacyjnego pt. "Żebym zdążył to opowiedzieć"
zorganizowało Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście działające w Państwowym Muzeum Auschwitz -Birkenau. Podczas spotkania uczniowie z wielką uwagą i wzruszeniem wysłuchali relacji pana Bogdana. Mieli też możliwość zadawania pytań dotyczących życia w obozie, w czasie wojny oraz po jej zakończeniu. Bohater spotkania z zaangażowaniem i cierpliwością odpowiadał młodzieży. Zrobił na nich wielkie wrażenie. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność owacją na stojąco. Spotkanie z pewnością na zawsze pozostanie w ich pamięci. Pan Bogdan złożył autograf z dedykacją dla uczniów naszej szkoły w książce swojego autorstwa, którą można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece. 31 maja kolejne klasy ósme będą miały okazję spotkania z byłą więźniarką panią Janiną Iwańską.