Gala postaci baśniowych
28-03-2022

Do klasy 4b zawitała baśniowa atmosfera. Uczniowie przebrali się za postaci baśniowe i przybliżyli treści baśni Andersena i braci Grimm swoim koleżankom i kolegom. Klasa przeobraziła się w literacką krainę pełną przeróżnych bohaterów. Nie zabrakło Kota w Butach, Calineczki, Pani Zimy, Syrenki Ariel, Królowej Śniegu, Czerwonego Kapturka oraz licznych zwierząt i innych postaci. Baśnie są nie tylko rozrywką, ale i również niosą za sobą głębsze przesłanie. To przecież bohaterowie walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności, pomagając w ten sposób dzieciom w przezwyciężaniu wielu barier. Uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw koleżeństwa, współpracy, chęci niesienia pomocy, czy współczucia. To był dzień pełen wrażeń i wierzymy, że na długo pozostanie w pamięci uczniów.