Światowy Dzień Wody
22-03-2022

PAH

Światowy Dzień Wody Obchodzimy co roku 22 marca. Został ustanowiony podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych na temat Środowiska i Rozwoju w 1992 roku w Rio de Janeiro w Brazylii. W naszej szkole również zorganizowaliśmy obchody tego dnia.
Klasy młodsze mogły wykazać się swoją kreatywnością w wykonywaniu kolorowanek, które specjalnie dla nich przygotowała Magda z klasy VIIId.
Klasy starsze uczestniczyły w zajęciach organizowanych na lekcjach geografii, podczas których mogły zapoznać się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez Polską Organizację Humanitarną. Dotyczyły one m.in. problemów wody jako globalnego wyzwania; uczniowie próbowali znaleźć odpowiedzi na takie pytania jak:
-Czy dostęp do jakiejkolwiek wody wystarczy?
-Kogo dotykają konsekwencje braku dostępu do wody?
-Jaka jest różnica między fizycznym a ekonomicznym niedoborem wody?
-Dlaczego część ludzi nie ma dostępu do wody?
-Jak brak dostępu do wody wpływa na zdrowie?
Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, które otrzymaliśmy od PWiK w Oświęcimiu. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przekazało nam materiały promocyjne oraz bidony, ulotki, kolorowanki, gry – które zostały przekazane uczniom.
Na korytarzu (górnym i dolnym) pojawiły się również gazetki tematyczne – nawiązujące do tematyki wody.

WODA A JA

OSZCZĘDZANIE WODY TO ZA MAŁO