Solidarni z Ukrainą-ми допомагаємо
14-03-2022

W naszej szkole nadal trwa akcja solidarności z Ukrainą. Na różne sposoby próbujemy pomagać i okazywać wsparcie w tej trudnej sytuacji.
W gabinecie psychologa i pedagoga organizowana jest zbiórka przyborów szkolnych dla uczniów z Ukrainy, którzy rozpoczynają naukę w polskiej szkole. Zbieramy to, czego potrzebuje każdy uczeń: zeszyty, przybory, piórniki, tornistry, artykuły papiernicze i piśmiennicze, śniadaniówki, bidony, worki na obuwie zastępcze. Prosimy, aby darowane rzeczy były nowe bądź w bardzo dobrym stanie. Do Sali 11 można przynosić produkty spożywcze o długim terminie ważności, środki higieniczne i zabawki. W holu szkoły pojawiła się gazetka wyrażająca wsparcie i solidarność z Ukrainą, odbywają się zajęcia i rozmowy na temat obecnych wydarzeń, a przy jadalni zawieszono jadłospis w języku ukraińskim.

POMAGAMY

на українському телебаченні стартує освітній проєкт для школярів 5-11 класів