Wyniki konkursu ekologicznego
14-01-2022

Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych. Zawierają metale ciężkie takie jak: ołów, kadm, rtęć i lit, które są niebezpieczne dla środowiska. Dlatego zużyte baterie należy oddzielać, by nie trafiły do zwykłych śmieci czy na dzikie wysypisko. W ten sposób zadbamy o środowisko, w którym żyjemy. Jak co roku wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii” organizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu. Akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W zbieranie tych niebezpiecznych odpadów zaangażowani byli nie tylko sami uczniowie, ale ich rodziny i znajomi. Świadczy o tym ilość zebranych baterii – aż 540 Kg.

W indywidualnym konkursie szkolnym na największą ilość uzbieranych baterii nagrodzeni zostali:

IGA HERÓD z kl. 5b, która zajęła I miejsce, LENA PIETRASZEK z kl.4a - II miejsce, i ŁUKASZ PIĘTOŃ z kl. 7a - III miejsce

Wyróżnienia przyznano : Zuzannie BĘGZIAK z kl.3a oraz Joannie BROCIEK z kl. 2a

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Szczególne podziękowanie składamy na ręce Pani Haliny Smoszny za nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.