Epsilon-warsztaty profilaktyczne
20-09-2021

W dniu 20.09 uczniowie klas 4 uczestniczyli w I etapie warsztatów profilaktyczno-wychowawczych Epsilon. Organizatorem warsztatów  było Centrum Innowacyjnej Profilaktyki z Bielska-Białej. Najważniejszymi celami programu są: doskonalenie komunikacji w klasie i budowanie pozytywnego klimatu w grupie, wypracowanie umiejętności rozwiązywania trudności w relacjach, konstruktywność w formułowaniu oczekiwań wobec siebie i innych, rozpoznawanie i nazywanie emocji, doświadczenie pozytywnej współpracy i wzmacnianie przynależności do grupy, wzmacnianie prawidłowych norm zachowań.
Dzieci podczas zajęć realizowały cele programowe poprzez wspólne dyskusje, wysuwanie wniosków i gry integracyjne. Uczniowie bardzo dobrze wspominają warsztaty i nie mogą doczekać się etapu drugiego, który odbędzie się początkiem października.