XX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój”
22-09-2021

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój”. Został on zorganizowany przez Oświęcimskie Centrum Kultury. Zachęcał uczestników do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe naszych uczniów prezentowały twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość pokazywała afirmację życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.
Do udziału w konkursie zostało nadesłanych 728 prac z całego świata, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk, Magdalena Prochowska - plastyk.
Komisja przyznała 57 równorzędnych nagród i 33 równorzędne wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 82 autorów.

Nagrody otrzymali: Maja Zajas kl.4b, Michał Zajas kl.5b, Dominika Gwóźdź kl. 5c i Amelia Chodorowicz kl. 8c.

Wyróżnienia przyznano: Julii Piecha z kl. 5c, Weronice Zielińskiej z kl.8c, Natalii Kolasa z kl. 8b, oraz Zuzannie Konopce z kl. 8b.

Na wystawie mogliśmy zobaczyć również prace: Nataszy Jarosz, Nikoli Chmiel, Natalii Konderli, Oliwii Paluch oraz Weroniki Szojdy. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności w tworzeniu swoich prac plastycznych.