„Ale Kosmos – kodujemy Lema” – VII Konkurs Filialny
19-09-2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Oświęcimiu zaprasza do udziału w VII Filialnym Konkursie pt."Ale kosmos - kodujemy Lema", skierowanym do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z Małopolski.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przez ucznia gry w języku programowania Scratch, inspirowanej wybranymi utworami Stanisława Lema.

Celem konkursu jest:

• upamiętnienie Roku Stanisława Lema,
• upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości pisarza,
• kształtowanie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji na określony temat i selekcji zgromadzonych materiałów,
• rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych,
• stymulacja logicznego i kreatywnego myślenia poprzez programowanie,
• kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczestników,
• promowanie nowatorskich metod i form pracy.

Prace należy przesłać do swojego nauczyciela informatyki do dnia 20.10.2021

Więcej informacji  na  stronie internetowej http://pedagogicznaoswiecim.pl/uncategorized/ale-kosmos-kodujemy-lema/.