Enter- włącz szacunek w sieci
25-05-2021

Uczniowie klas III-V wzięli udział w projekcie „Enter- włącz szacunek w sieci”. Organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Oświęcimskim Instytutem Praw Człowieka. Celem projektu było pobudzenie uczniów do krytycznego myślenia, unikania bezmyślnego klikania oraz do aktywności, kiedy widzą krzywdę drugiego człowieka. Projekt składał się z dwóch części:

1. „Netykieta, czyli jak okazywać szacunek w Internecie”
Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami dobrego wychowania w sieci, dowiedzieli się, jak poprawnie zwracać się np. do nauczycieli w sieci, jakie zachowania nie są dobrze odbierane przez użytkowników Internetu.
2. „Hejt? Tego nie lajkuję”
Uczniowie dowiedzieli się, jak powinni zareagować i co zrobić, gdy staną się odbiorcą hejtu lub będą świadkami hejtowania ich kolegów/koleżanek.

Uczniowie klas:3a, 3b, 4a, 4b, 4c, 5a, 5b pod opieką swoich wychowawców zdobyli certyfikaty i uzyskali tytuł "Klasa bez nienawiści w sieci".

3aenter 3benter 4aenter 4benter
4center 5aenter 5benter