Segregacja odpadów
02-01-2020

Wraz z początkiem 2020 roku zmieniają się zasady segregacji odpadów. W naszej szkole pojawiły się nowe kontenery modułowe, które pozwolą zmniejszyć ilość odpadów trafiających na wysypiska i zwiększyć ilość tych poddawanych recyklingowi.

Osobne pojemniki będą miały: metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, i odpady zmieszane. Przypominamy wszystkim, że przed wrzuceniem odpadów do pojemników należy opróżnić opakowanie z resztek żywności oraz odkręcić metalowe i plastikowe nakrętki. Nie trzeba zdzierać etykiet. Plastikowe butelki, puszki i kartony najlepiej zgnieć, gdyż zajmą wtedy mniej miejsca.

Przeterminowane i niewykorzystane leki powinniśmy zanieść do specjalnych pojemników w aptekach. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów np. na ul. Bema przyjmują odpady problemowe, wielkogabarytowe, sprzęt RTV i AGD. Zużyte baterie i akumulatory najlepiej jest przynieść do szkoły i wesprzeć coroczny oświęcimski konkurs Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii.