Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Klasa 6b na spotkaniu autorskim z B.Kosmowską
30-10-2023

27 października klasa 6b wzięła udział w spotkaniu autorskim z panią Barbarą Kosmowską. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu w ramach obchodów 30. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Barbara Kosmowska to znana i ceniona pisarka, autorka prawie 30 książek dla dzieci i młodzieży, tworząca od ćwierćwiecza. Podczas spotkania w ciekawy i przystępny sposób przedstawiła młodym czytelnikom tajniki swojej pracy. W interesującej opowiastce wskazała również podobieństwa i różnice w dwóch, dzielących pokolenia światach: swojego dzieciństwa i współczesnej rzeczywistości. Uczniowie słuchali uważnie i z wielkim zaciekawieniem, za co pisarka podziękowała im pod koniec spotkania. Nasi szóstoklasiście chętnie zadawali też pytania autorce, starając się jak najwięcej dowiedzieć na temat jej warsztatu pracy, ulubionych książek czy zainteresowań. Za zakończenie przyszedł czas na autografy, dedykacje i wspólne zdjęcia.
Po spotkaniu uczniowie klasy 6b mieli okazję obejrzeć wystawę ilustracji oświęcimskich nastolatków w Galerii Przechodnia Podwodny świat.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej, w której dostępne są książki p. Barbary Kosmowskiej - zachęcamy do czytania

barbara

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.