Plebiscyt na najlepszą książkę
19-09-2017

ONLNasza szkolna biblioteka zorganizowała plebiscyt na najlepszą książkę. Każdy mógł wybrać dwie pozycje spośród nominowanych przez jury 24 Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiej. Pomocą w wyborze była gazetka przed biblioteką oraz wystawa książek w bibliotece. Wszystkie 10 pozycji nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie od MBP w ramach porozumienia o współpracy. Są to następujące książki:
„Lawendowa czarownica" Katarzyny Borys,
„Dziewczynka ze srebrnym zębem" Andrzeja Marka Grabowskiego,
„Haczyk" Emilii Kiereś,
„Amelia i Kuba. Stuoki potwór", Rafała Kosika,
„Zawiła historia niesfornego Kacperka", Katarzyny Michalec,
„Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek", Kasi Nawratek,
„Koniec świata nr 13", Katarzyny Ryrych,
„Teatr niewidzialnych dzieci", Marcina Szczygielski,
„Ala Baba i dwóch rozbójników", Joanny Wachowiak,
oraz „Chłopiec z Lampedusy", Rafała Witka.

W głosowaniu wzięło udział 46 uczniów, którzy łącznie oddali 91 głosów. Najwięcej punktów zdobyła książka Katarzyny Borys Lawendowa czarownica oraz Teatr niewidzialnych dzieci Marcina Szczygielskiego.

Protokół z głosowania został przesłany do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu, która jest organizatorem tego konkursu literackiego.

Spośród uczniów, którzy brali udział w plebiscycie rozlosowane zostaną upominki.