Czym dla ciebie jest wolontariat?
14-11-2019

ZOBACZ

Jak możemy przeczytać na oświęcimskim portalu informacyjnym Fakty Oświęcim ponad pół tysiąca prac napłynęło na konkurs plastyczny „Czym dla Ciebie jest wolontariat?”. Konkurs był wydarzeniem towarzyszącym Wielkiemu Hokejowemu Meczowi Charytatywnemu Szósty dla Sześciu, który odbył się w sobotę 9 listopada. Zagrały w nim drużyny Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy i Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich, będące partnerem konkursu, w którym wszystkie nagrody ufundowała Energylandia. Prace oceniała redakcja Faktów Oświęcim oraz reprezentacja artystów – aktorzy Bogdan Kalus, Julia Wróblewska i generał Roman Polko.

Miło nam poinformować, że nagrody i wyróżnienia otrzymali również uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowywali swoje prace pod kierunkiem Pani Jolanty Brandys: Iga Heród, Zofia Pieszko, Amelia Zawadzka, Jakub Koczur, Julia Konopka i Lena Kolber. Gratulujemy!

Happaning No promil - No problem
12-11-2019

ZOBACZ

Dnia 12.11.2019r. uczniowie klas VIII naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli wraz z wychowawcami w happeningu kampanii No Promil- No Problem przy Szkole Podstawowej Nr 8. Wydarzenie to organizował Urząd Miasta Oświęcim. Podczas imprezy na uczniów i opiekunów czekało mnóstwo atrakcji: wystąpienia Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, Prezydenta Miasta, reprezentanta firmy Polskievent, prezentacje i możliwość wypróbowania Alkogogli i narkogogli oraz symulatorów dachowania, zderzenia i refleksomierza. Zostały zebrane deklaracje odpowiedzialnego świadka/pasażera. Uczniowie naszej szkoły przygotowali transparenty tematyczne, które zostały nagrodzone bonem dla szkoły. Na wyróżnienie za prace plastyczne zasługują szczególnie :
Dominika Czerwik kl.6d, Nadia Hachuła kl.6d, Martyna Gryszan kl.6d, Gabriela Łatacz kl.6d za wykonanie pięknego transparentu oraz Natalia Kolasa kl.6b za wyróżnienie w konkursie plastycznym No Promil-No Problem, za co została nagrodzona przez Prezydenta Miasta.
Na zakończenie młodzież mogła uczestniczyć w koncercie zespołu z MDK w Oświęcimiu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne zaangażowanie się w kampanię No Promil-No Problem.

Śniadanie Daje Moc - 2019
08-11-2019

ZOBACZ

Śniadanie Daje Moc to ogólnopolski program edukacyjny w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, podkreślających ważną rolę prawidłowego żywienia w codziennym życiu. Akcja ta na stałe weszła do kalendarza naszej szkoły. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia uświadamiające dzieciom, że Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Uczniowie mogli zdobyć cenne informacje i dostrzec ważną rolę prawidłowego żywienia. W praktyce samodzielnie przygotowywali smaczne oraz zdrowe przekąski, kanapki i sałatki. Sami zobaczcie jak kolorowo mieli na stolikach.

Prace konkursowe NO PROMIL-NO PROBLEM
05-11-2019

ZOBACZ

Nasza szkoła angażuje się w propagujące bezpieczeństwo i ukierunkowane na wolność od nałogów działania profilaktyczne. Podobnie jak w zeszłym roku bierzemy udział w Kampanii społecznej NO PROMIL-NO PROBLEM. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia promujące zdrowy i odpowiedzialny styl życia. Uczniowie chętnie i licznie zabrali udział w ogłoszonym w ramach Kampanii konkursie plastycznym. Prezentujemy piękne i niosące mądre przesłanie prace dzieci wykonane na konkurs XII edycji Kampanii społecznej NO PROMIL-NO PROBLEM.