Młodzieżowa Rada Miasta Oświęcim
16-11-2018

Radnymi Młodzieżowej Rady Miasta Oświęcim z naszej szkoły zostali: Norbert Bednarski, Michał Kopeć i Marek Węglarz. Serdecznie gratulujemy!

Miejskie obchody Święta Niepodległości -2018
11-11-2018

Miejskie obchody Święta Niepodległości
Chór szkolny włączył się również do miejskich obchodów Dnia Niepodległości. 11.11. w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych księży salezjanów. Wspólnie z chórem pieśni patriotyczne zaśpiewali włodarze miasta i zgromadzeni mieszkańcy. Po odśpiewaniu pieśni uczniowie wzięli udział we Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz uroczystościach miejskich i imprezach towarzyszących.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w OCK
09-11-2018

9.11.2018r. w Sali Widowiskowej Oświęcimskiego Domu Kultury odbyło się wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W wykonaniu chóru złożonego z uczniów oświęcimskich szkół podstawowych i gimnazjalnych przy udziale mieszkańców miasta i delegacji szkolnych usłyszeliśmy 7 pieśni: „Wojenko, wojenko", „Przybyli ułani pod okienko", „O mój rozmarynie", „Rozkwitały pąki białych róż",„ Marsz Polonia", „Piechota", „Pierwsza brygada". Naszą szkołę godnie reprezentował chór złożony z 36 uczniów. Z roku na rok przybywa uczestników, co świadczy o popularności pieśni legionowych i tej formy świętowania.

Przedstawienie „Cztery żywioły"
08-11-2018

Uczniowie z klasy III b przedstawili inscenizację pt. „Cztery żywioły". Inspiracją do przedstawienia były zajęcia edukacyjne, na których uczniowie dowiedzieli się, jakie są żywioły i jakie niosą ze sobą zagrożenia. Na klasowej scenie pojawili się: wędrowcy, woda, powietrze, ziemia, ogień. Dzieci bardzo chętnie nauczyły się swoich ról. Z pomocą rodziców przygotowały stroje oraz rekwizyty potrzebne do inscenizacji. Podczas zajęć uczniowie stworzyli miłą, przyjemną atmosferę. Była to doskonała sytuacja do przezwyciężania tremy i nieśmiałości przez niektórych uczniów.

Świętowanie Niepodległości z seniorami z DDP
07-11-2018

7.11.2018r. szkolny chór odwiedził seniorów Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu z piosenkami patriotycznymi. W spotkaniu wziął udział również prezydent naszego miasta Pan Janusz Chwierut. Pierwszą część spotkania stanowił apel słowno-muzyczny przygotowany przez seniorów i chór, drugą był słodki biało-czerwony poczęstunek zrobiony przez seniorów z opiekunkami. Część trzecia, to już czysta improwizacja. Miłosz Sadkowski z kl.7c grał na akordeonie, akompaniował do piosenek patriotycznych z ponad 80-letnim seniorem Panem Józefem, a wszyscy śpiewali. Mateusz Chudy z kl.7a i Zuzia Kulig z kl.8b śpiewali swoje piosenki na bis. Wspólnemu muzykowaniu nie było końca. Spotkaniu towarzyszyła radosna, serdeczna atmosfera, seniorzy gratulowali uczniom talentów i życzyli sukcesów, a chór? Chce jeszcze wrócić, następnym razem z kolędami i pastorałkami.