W pustyni i...
11-03-2019

W ubiegłym tygodniu klasy 5a i 5d na zajęciach z języka polskiego omawiały lekturę W pustyni  i w puszczy Henryka Sienkiewicza. Aby uatrakcyjnić zajęcia klasy te przygotowały informacje na temat Afryki. Grupy tworzyły plakaty o tematyce związanej z ukształtowaniem powierzchni, podziałem administracyjnym, florą i fauną czarnego lądu. Uczniowie samodzielnie poszukiwali informacji    w książkach i Internecie. Na plakatach pojawiły się zdjęcia i najciekawsze wiadomości o tym kontynencie. Zajęcia te były dla uczniów ciekawą formą pracy z lekturą.

Pani Twardowska
11-03-2019

ZOBACZ

Na zajęciach języka polskiego klasy 5a i 5d po zapoznaniu się z tekstem Adama Mickiewicza Pani Twardowska uczniowie przygotowali przedstawienie kukiełkowe. Samodzielnie przygotowali kukiełki. Były one wykonane z papieru. Natomiast jedna grupa użyła skarpetek do wykonania swoich pacynek. Każda z grup zadbała o odpowiednią scenerię i dodatkowe rekwizyty. Zajęcia dostarczyły uczniom dużo zabawy i śmiechu. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością podczas zajęć.

400-setny odcinek
08-03-2019

400-setny odcinek oraz zbliżające się 10 urodziny Faktów Czwórki były tematem konkursu plakatowego. Do organizatorów wpłynęło 19 prac indywidualnych i grupowych. Jury postanowiło nagrodzić 3 uczestników z młodszej grupy wiekowej, 3 ze starszej – oraz przyznać 1 nagrodę zbiorową. Otrzymała ją klasa 5e. Indywidualnie nagrody otrzymali: Weronika Sz. z 5a, Emilia Ś. z 5d,  Oliwia K. z 4c, Wiktoria W., Natalia N. i Szymon K. z kl. 2b

Zapraszamy do obejrzenia prac na wystawie w holu szkoły.