Karta zgłoszenia na obiady na rok 2019/2020
24-05-2019

Do 19.06.2019r. należy złożyć karty zgłoszenia

na obiady na nowy rok szkolny.

Karty są do odebrania w sekretariacie, u p. intendentki

lub można je pobrać tutaj.

4a i 4d na wycieczce w Krakowie
21-05-2019

Dnia 21.05.2019 r. klasa 4a i 4d wybrały się wraz ze swoimi opiekunami na całodniową wycieczkę do Krakowa. Dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Podróż rozpoczęła się od opowieści o Japonii - o usytuowaniu geograficznym kraju, przyrodzie, kulturze i sztuce, tradycji i codzienności współczesnego Japończyka, przy użyciu materiałów audiowizualnych. Kolejnym punktem Podróży były zajęcia warsztatowe  z podstaw pisma japońskiego z elementami kaligrafii. Dzieci poznały niektóre słowa z języka japońskiego. Swoje prace mogły zabrać na pamiątkę. Końcowym przystankiem Podróży było zwiedzanie aktualnej wystawy muzealnej pod opieką Edukatora. Można było obejrzeć gabloty z mnóstwem różnych kimon japońskich. Każde z nich miało wyszyte inne motywy i były przeznaczone dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

Wycieczkę zakończono zwiedzeniem pięknego rynku krakowskiego oraz okolic Smoczej Jamy.

Informacja dla Rodziców przyszłorocznych pierwszaków.
20-05-2019

Zebranie dla Rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów

odbędzie się 30.05.2019r. (czwartek) o godzinie 17.00

w stołówce szkolnej.

Idealny kolega/idealna koleżanka
10-05-2019

Dnia 10.05.2019r. klasa 4a udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu  i wzięła udział w warsztatach pt. :" Idealny kolega/Idealna koleżanka".  Była to świetna lekcja pomocy w rozwijaniu empatii wobec osób doznających krzywdy,uczenia szacunku dla każdego człowieka. Ćwiczenia uwrażliwiały na sytuację dzieci nie zawsze akceptowanych w grupie ze względu na niepełnosprawność, wygląd, trudną sytuację ekonomiczną czy pochodzenie.Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi dzieciom na poprawne zachowania wobec rówieśników, podkreślały wagę słowa i tego, jak ważny jest szacunek do drugiej osoby.

Klikam z głową
07-05-2019

7 maja w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I i II dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu prowadzone przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej. „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową" to kampania społeczna, której celem jest promocja bezpieczeństwa w sieci, edukacja najmłodszych, ale również przybliżenie dzieciom sposobu bezpiecznego poruszania się w świecie Internetu, bez ryzyka ponoszenia konsekwencji.

Kwietniowe konkursy muzyczne
30-04-2019

W kwietniu odbył się XIV Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna 2019” pod honorowym patronatem UNICEF Polska. To największe tego typu wydarzenie artystyczne w Polsce. W konkursie wzięło udział ok. 1,8 tysiąca uczestników! Tak, tak, ale to dlatego, że odbywa się on w kategorii piosenki i tańca a raczej formacji tanecznych. Po raz pierwszy, w finale festiwalu, w kategorii piosenki wziął udział uczeń naszej szkoły- Mateusz Chudy z klasy 7a. Uczestnicy finału zostali wyłonieni spośród nadesłanych nagrań i przesłuchań na żywo. Konkurencja była bardzo duża a poziom wykonawców niesamowity. Mateusz ciągle się uczy, zdobywa sceniczne i wokalne doświadczenie. Tam nie było przegranych. Każdy konkurs rządzi się swoimi zasadami, różne są priorytety jurorów, jednak równie ważna jest zabawa. Tego na „Chrzanowskiej Lokomotywie” nie brakowało, dotarła do końcowej stacji! Za rok, znów zabierze wszystkich chętnych.

W kwietniu odbył się również szkolny konkurs „Polska muzyka rozrywkowa”. Dotychczas bohaterami tego cyklu byli zagraniczni wykonawcy, m.in. Michael Jackson, Elvis Presley, Queen, The Beatles. Muzyka polska ma się czym chwalić. Mamy w naszej historii wspaniałą plejadę kompozytorów, wokalistów, instrumentalistów, jazzmanów, twórców musicali, kabaretów itd. Warto poznawać rodzimą kulturę, żeby o niej opowiadać i ją polecać, w myśl zasady: cudze chwalicie, swego nie znacie. My znamy! Na 100% test napisał Igor Petruczenko z kl. 7c i tym samym zajął I miejsce, 76% i II miejsce- Marek Węglarz z kl.8b, 68% i III miejsce- Piotr Kajm z kl.6b, IV miejsce zajął Norbert Bednarek z kl. 8b. Oczywiście test składał się z dwóch części: pierwsza teoretyczna, druga to nagrania utworów i wykonawców. Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w innych szkolnych konkursach muzycznych!