Robimy za Anioły 2017

Anioly2017

Przygotowania w 3d

Kiermasz

12 i 13 grudnia w naszej szkole po raz kolejny przeprowadzono kiermasz świąteczny pod hasłem „Robimy za Anioły". Podczas akcji sprzedano wykonane przez dzieci i ich rodziców ozdoby świąteczne: anioły, bombki, stroiki i inne oryginalne ozdoby. Było też pyszne ciasto upieczone przez mamy i babcie naszych uczniów.
Jak co roku kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Ze sprzedaży uzyskano kwotę 3518,03 zł. Całkowity dochód zostanie przekazany poprzez Fundację „Zdążyć z pomocą" na rehabilitację jednej
z uczennic naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji akcji: uczniom i rodzicom za przygotowanie ozdób i ciast, nauczycielom naszej szkoły za aktywny udział w tym przedsięwzięciu, firmie Plantpol za przekazanie pięknych gwiazd betlejemskich oraz uczniom klasy 6a.
Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Mikołaj w naszej szkole
06-12-2017

Mikołaj20176 grudnia nasza szkoła zrobiła się niezwykle kolorowa. Dominującym kolorem była czerwień. Uczniowie ubrani w mikołajkowe czapki i stroje wprowadzili prawdziwie świąteczną atmosferę. Dodatkową ozdobą były prace plastyczne z wizerunkami długo wyczekiwanego gościa czyli Mikołaja.  Jak co roku, przyjechał do nas wraz ze swoją świtą. Aniołki pomagały mu w rozdawaniu prezentów, a diabełki upominały tych, którzy napsocili coś w minionym roku. Niecodzienny gość odwiedził uczniów klas IV–VIII podczas zajęć lekcyjnych. Z uczniami klas młodszych spotkał się w sali gimnastycznej. Każda  klasa otrzymała słodką, „mikołajkową” paczkę i zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Jan Kochanowski w klasie 7b
06-12-2017

Uczniowie klasy VII b po omówieniu twórczości Jana Kochanowskiego mieli za zadanie przygotować recytację wybranego trenu lub pieśni renesansowego poety albo prezentację wzbogaconą nagraniem wzorowo przeczytanego utworu. Powstały ciekawe prace. Niektóre z nich dzisiaj prezentujemy.

Bartłomiej Ryś

Joanna Kiryluk   Piotr Dąbrowski

Zaproszenie na kiermasz prac
04-12-2017

kiermasz2017Jak co roku w grudniu nasza świetlica szkolna organizuje kiermasz prac wykonanych z dziećmi podczas zajęć świetlicowych. Inauguracja odbyła się 4 grudnia na holu głównym naszej szkoły, w godz. od 11.00 – 13.00. W następnych dniach kiermasz będzie kontynuowany w harcówce w salach świetlicowych.
Przygotowano: kartki świąteczne wykonane różnymi technikami, różnorodne ozdoby na choinkę, choineczki z szyszek, świeczniki. Pięknie wyszły aniołki z makaronu, a także stroiki na stół wigilijny i wiszące wieńce, które zachwycają swoją oryginalnością. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów do odwiedzenia naszego kiermaszu. Pieniążki wspomogą świetlicę w zakupie nowych gier, zabawek i klocków.