Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
18-06-2018

Zakończenie roku szkolnego 22.06.:

kl. 1-3 godz. 755

kl. 4-7 godz. 1000

Biblioteka w pudełku
15-06-2018

W ciągu drugiego okresu cztery klasy - kl. 1a, 2b, 3c i 3d, wzięły udział w akcji Biblioteka w pudełku. Jej organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna. W jej ramach klasy te otrzymały pudełka z nowościami czytelniczymi dla dzieci. Funkcjonowały ono jako klasowe biblioteczki. Koordynatorami akcji byli nauczyciele wychowawcy, którzy udostępniali i odbierali książki dzieciom, zachęcali do ich czytania oraz systematycznego korzystania z biblioteczki. Uczniowie byli zainteresowani tą akcją, chętnie wypożyczali tytuły polecane przez rówieśników, rysowali bohaterów oraz dekorowali nimi pudełko-biblioteczkę. Dzięki tej akcji wzrosło zainteresowanie dzieci książkami współczesnych polskich autorów, dzieci rozwijały takie cechy jak terminowość, sumienność, staranność i odpowiedzialność na powierzone mienie. Wypożyczenia z klasowych biblioteczek zostały doliczone uczniom do statystyki biblioteki szkolnej.

Piknik rodzinny- "Kreatywnie i sportowo"
08-06-2018

piknik2018

Podczas Pikniku został zorganizowany Dzień Dawcy. Jako potencjalnych dawców w bazie Fundacji zarejestrowano 8 osób. Rejestracji można dokonać wypełniając formularz znajdujący się na stronie www.dkms.pl  zobacz

Klasy 7 z wizytą w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego
29-05-2018

W ramach realizowanego w klasach VII przedmiotu doradztwo zawodowe, uczniowie klas VII z wychowawcami odwiedzili we wtorek, 29 maja, Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego. Na miejscu mieli okazję zapoznać się z ofertą technikum i szkoły branżowej I stopnia, które kształcą w zawodach: technik technologii drewna, technik mechanik (ślusarz, spawacz, operator obrabiarek skrawających, monter maszyn i urządzeń, technik pojazdów samochodowych (mechanik pojazdów samochodowych. elektromechanik pojazdów samochodowych). Uczniowie zobaczyli m.in. kuźnię, stolarnię, pracownię mechaników samochodowych, ślusarnię, pomieszczenia, w których wykonuje się prace spawalnicze i obróbki skrawaniem. Najbardziej odważni próbowali swoich sił odbywając pod okiem instruktorów pierwszą lekcję z obróbki drewna przy użyciu struga, lekcję spawania, czy proste ćwiczenia z użyciem tokarki. Starsi koledzy i nauczyciele zachęcali naszych uczniów do wstąpienia w szeregi wychowanków Towarzystwa Salezjańskiego.