Spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
10-05-2019

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy 1b i 2 b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Roksaną Jędrzejewską- Wróbel - laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, a także autorką ponad dwudziestu książek napisanych z myślą o najmłodszych czytelnikach, wśród których na szczególną uwagę zasługuje humorystyczna seria poświęcona przygodom ryjówki Florki.
Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie dowiedzieli się jak wiele cennych doświadczeń dostarczają podróże i jak to jest z pomysłami na książkę. Dzieci miały okazje posłuchać wybranych fragmentów jej twórczości oraz poznać towarzyszące Pani Roksanie grono szydełkowych przyjaciół z jej książek. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje książka oraz zdobyć podpis autorki do zeszycików z autografami. Zapraszamy wszystkich do czytania książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece.

Święto Bibliotek 2019
10-05-2019

W dniach 8 do 15 maja obchodzone jest coroczne Święto Bibliotek. Jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W naszej szkolnej bibliotece uczniowie wykonywali plakat z hasłem tegorocznych obchodów „# biblioteka”, wspólnie zastanawiali się z czym poza książkami kojarzy się to miejsce. Chętni uczniowie wykonali też latające książeczki, które udekorowały wnętrze naszej małej czytelni.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
02-04-2019

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji wzięli udział w warsztatach o Litwie w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz akcjach zorganizowanych w naszej szkolnej bibliotece. Był to między innymi konkurs dla klas młodszych na rebus szyfrujący tytuł dowolnej baśni Andersena oraz dla klas starszych konkurs na test wiedzy z wybranej przez siebie baśni. W klasach młodszych nie wyłoniono zwycięzcy. W klasach 4-8 nagrodę zdobyła Weronika Szojda z kl. 5a. Serdecznie gratulujemy.

Dzielimy się książkami
04-03-2019

ksiazkiakcja

Przez cały rok w naszej szkolnej bibliotece trwa zbiórka darów pod hasłem Dzielimy się książkami, których już nie czytamy. Ostatnio nasze zbiory wsparły dary z Miejskiej Biblioteki Publicznej. W sumie otrzymaliśmy prawie 200 książek o różnej tematyce. Są wśród nich lektury, encyklopedie dla dzieci, książki popularno – naukowe, wiersze i całe mnóstwo beletrystyki. Wkrótce zostaną przyjęte do księgozbioru i będzie można je wypożyczać. Dziękujemy bibliotece miejskiej za wsparcie.

Etap powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników
28-02-2019

ZOBACZ

Przedstawicielki naszej szkoły wzięły udział w zmaganiach drużynowych konkursu Wielka Liga Czytelników. Był to już etap powiatowy. Młodsza grupę wiekową reprezentowały Anetka Batko z kl. 2a, Emilia Mieszczak z kl. 2b i Jagoda Grochal z kl. 4c. Ich zadaniem było dokładne zapoznanie się z treścią książki Justyny Bednarek Niesamowite przygody 10 skarpetek – czterech prawych i sześciu lewych. Klasy starsze reprezentowane były przez: Artletę Kleszczewską z kl. 7a, Julię Palichleb i Natalię Małkus z kl. 7c. One z kolei rozpracowywały książkę Zbigniewa Nienackiego – Pan Samochodzik i niesamowity dwór.
W etapie powiatowym wzięło udział 16 drużyn. Otrzymały one testy wyboru, które bardzo szczegółowo sprawdzały znajomość lektur. Na wyniki musimy poczekać jeszcze kilka dni. Trzymajcie kciuki.

Dzień Języka Ojczystego
21-02-2019

Z okazji Dnia Języka ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego został zorganizowany konkurs biblioteczny pod nazwą Zabytki języka polskiego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się poprzez gazetkę przed biblioteką z najstarszymi dokumentami piśmienniczymi związanymi z naszym językiem narodowym oraz sprawdzić swoją wiedzę na ten temat w konkursie. Maksymalną ilość punktów w młodszej grupie wiekowej uzyskali: Justyna Palichleb z kl. 3b, Lena Kolber z kl. 2b, Kalina Grochal z kl. 2b, Julia Leszczyńska z kl. 3b, Emilia Mieszczak z kl. 2b, Karina Kubarek z kl. 3b oraz Kamil Majewski z kl. 2a.
Spośród klas starszych maksymalną ilość punków zdobyli: Emilia Ścierska z kl. 5d, Oliwia Kowalczyk z kl. 4c, Miłosz Sadkowski z kl. 7c oraz Natalia Kolasa z kl. 5b. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.