Ranking na Najlepszego Czytacza 2019
17-06-2019

Nasza szkoła wzięła udział w VIII edycji Rankingu na najlepszego Czytacza w roku szkolnym 2018/2019. Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie – Filia
w Oświęcimiu. Konkurs obejmował wszystkie szkoły z powiatu oświęcimskiego. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania literaturą i książką, propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, promowanie czytania jako wartości, promocja książki, utrwalanie nawyku obcowania z książką oraz podnoszenie kultury czytelniczej. Po raz czwarty uczennica naszej szkoły Emilia Ścierska z kl. 4d została nagrodzona tytułem Czytacza XXL, a więc ucznia, który przeczytał najwięcej książek spośród wszystkich czytelników szkół powiatu oświęcimskiego. Szymon Skiba zwyciężył w kategorii szkół podstawowych kl. IV-VIII. Serdecznie im gratulujemy.

ZOBACZ

Głosowanie w ramach Nagrody Czytelników 2019
11-06-2019

nagroda czytelnika26

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział
w głosowaniu w ramach Nagrody
Czytelników, która jest częścią 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej
im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu.
Do szkolnej biblioteki przekazane zostały książki nominowane do
tegorocznej edycji Nagrody. Po ich przeczytaniu uczniowie wezmą udział w
głosowaniu, które będzie miało wpływ na to, która autorka lub który
autor otrzyma statuetkę Koziołka Matołka.

Projekt Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego
prowadzony jest przez Miejską Bibliotekę im. Ł. Górnickiego GALERIA
KSIĄŻKI w Oświęcimiu. Więcej o Nagrodzie można przeczytać tutaj:
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
10-05-2019

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy 1b i 2 b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Roksaną Jędrzejewską- Wróbel - laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, a także autorką ponad dwudziestu książek napisanych z myślą o najmłodszych czytelnikach, wśród których na szczególną uwagę zasługuje humorystyczna seria poświęcona przygodom ryjówki Florki.
Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie dowiedzieli się jak wiele cennych doświadczeń dostarczają podróże i jak to jest z pomysłami na książkę. Dzieci miały okazje posłuchać wybranych fragmentów jej twórczości oraz poznać towarzyszące Pani Roksanie grono szydełkowych przyjaciół z jej książek. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje książka oraz zdobyć podpis autorki do zeszycików z autografami. Zapraszamy wszystkich do czytania książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece.

Święto Bibliotek 2019
10-05-2019

W dniach 8 do 15 maja obchodzone jest coroczne Święto Bibliotek. Jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W naszej szkolnej bibliotece uczniowie wykonywali plakat z hasłem tegorocznych obchodów „# biblioteka”, wspólnie zastanawiali się z czym poza książkami kojarzy się to miejsce. Chętni uczniowie wykonali też latające książeczki, które udekorowały wnętrze naszej małej czytelni.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
02-04-2019

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji wzięli udział w warsztatach o Litwie w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz akcjach zorganizowanych w naszej szkolnej bibliotece. Był to między innymi konkurs dla klas młodszych na rebus szyfrujący tytuł dowolnej baśni Andersena oraz dla klas starszych konkurs na test wiedzy z wybranej przez siebie baśni. W klasach młodszych nie wyłoniono zwycięzcy. W klasach 4-8 nagrodę zdobyła Weronika Szojda z kl. 5a. Serdecznie gratulujemy.

Dzielimy się książkami
04-03-2019

ksiazkiakcja

Przez cały rok w naszej szkolnej bibliotece trwa zbiórka darów pod hasłem Dzielimy się książkami, których już nie czytamy. Ostatnio nasze zbiory wsparły dary z Miejskiej Biblioteki Publicznej. W sumie otrzymaliśmy prawie 200 książek o różnej tematyce. Są wśród nich lektury, encyklopedie dla dzieci, książki popularno – naukowe, wiersze i całe mnóstwo beletrystyki. Wkrótce zostaną przyjęte do księgozbioru i będzie można je wypożyczać. Dziękujemy bibliotece miejskiej za wsparcie.