Świetlica szkolna czynna jest od godziny 6.30 do godz.16.30

Regulamin świetlicy Wniosek świetlica 2016/2017

Świąteczny kiermasz świetlicy szkolnej
04-12-2017

Świetlica szkolna od wielu lat przed świętami Bożego Narodzenia organizuje kiermasz ozdób i dekoracji świątecznych. W tym roku rozpoczęcie przypadło na 4 grudnia. Zaprezentowano wiele oryginalnych ozdób: stroiki i wieńce świąteczne z wykorzystaniem naturalnych surowców

· bombki wg własnych pomysłów (wyklejane włóczką, oklejane materiałami, skręcaną bibułką, wstążeczkami, zamykane w kuli)

· kartki o tematyce bożonarodzeniowej wykonane różnymi technikami

Wymienione powyżej zbiory są wynikiem długiej i wytrwałej pracy dzieci podczas zajęć świetlicowych oraz nauczycieli. Wiele z przygotowanych rzeczy to wzory nietypowe, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Różnorodność prac przyciągała uczniów naszej szkoły i ich rodziców – z czego bardzo się cieszymy.

Nasz kiermasz jest kontynuowany w harcówce aż do 22 grudnia. Serdecznie zapraszamy! zobacz

Zaproszenie na kiermasz prac
28-11-2017

kiermasz2017Jak co roku w grudniu nasza świetlica szkolna organizuje kiermasz prac wykonanych z dziećmi podczas zajęć świetlicowych. Inauguracja odbędzie się 4 grudnia na holu głównym naszej szkoły, w godz. od 11.00 – 13.00. W następnych dniach kiermasz będzie kontynuowany w harcówce w salach świetlicowych.
Przygotowano: kartki świąteczne wykonane różnymi technikami, różnorodne ozdoby na choinkę, choineczki z szyszek, świeczniki. Pięknie wyszły aniołki z makaronu, a także stroiki na stół wigilijny i wiszące wieńce, które zachwycają swoją oryginalnością. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów do odwiedzenia naszego kiermaszu. Pieniążki wspomogą świetlicę w zakupie nowych gier, zabawek i klocków.

Zaproszenie na kiermasz 2017
28-03-2017

kierma

Konkurs "Oświęcim-moje miasto"2016/2017
16-02-2017

W naszej świetlicy prowadzony jest cykl zajęć poświęcony naszej rodzinnej miejscowości pt „Oświęcim moje miasto". Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy o Oświęcimiu, zainteresowanie historią i kulturą miasta oraz rozwijanie szacunku do miejscowości, w której mieszkają uczniowie. Uczniowie uzupełniają ćwiczenia z opracowanego zestawu ćwiczeń o Oświęcimiu, z którego powstaje potem mini album wiedzy o rodzinnym mieście.

Podsumowaniem całego cyklu zajęć jest coroczny szkolny konkurs wiedzy dla klas III. Trzecioklasiści otrzymują dwustronicowe opracowanie z najważniejszymi wiadomościami o mieście, a następnie piszą test odpowiadając na pytania otwarte, zamknięte i wielokrotnego wyboru. W tym roku konkurs ten odbył się 27 stycznia – w rocznicę wyzwolenia Oświęcimia. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody.

Pasowanie na świetlika 2017
15-02-2017

pasowanieswietlikPiętnastego lutego w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na Świetlika uczniów klas pierwszych. Żeby otrzymać to zaszczytne miano, pierwszaki uczęszczające do świetlicy musiały zmierzyć się z takimi zadaniami, jak: trudne zdania do powtarzania, robimy porządki, czyli dla tej rzeczy znajdź właściwe miejsce, pierwszaczki potrafią rysować piękne szlaczki. Kandydaci na Świetlika układali również puzzle z bohaterem spotkania oraz wykazywali się znajomością zasad obowiązujących w świetlicy. Wszyscy doskonale poradzili sobie z konkurencjami. Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie drobnych upominków. Chętni mogli jeszcze wykonać z rolki po papierze toaletowym sówkę świetlicówkę. Nowo mianowane świetliki dumnie pozowały do pamiątkowego zdjęcia.