Projekt czytelniczy "Polubić czytanie" - 8a
01-03-2024

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy VIII a zrealizowali projekt czytelniczy pod hasłem: ,,Polubić czytanie. Działaniom przyświecały słowa Wisławy Szymborskiej: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła. Pierwszym etapem była wizyta w bibliotece szkolnej, której celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i zapoznanie uczniów z nowymi pozycjami księgozbioru bibliotecznego. Ósmoklasiści wybrali książki, które się im spodobały i które ich zainteresowały. Kolejnym krokiem było przeczytanie wybranej pozycji książkowej i przygotowanie krótkiej prezentacji zachęcającej innych do sięgnięcia po tę książkę.
Podczas lekcji wychowawczej wymieniali się opiniami na temat lektur, wyrażając zachętę lub krytykę wobec nich. Kolejnym działaniem ósmoklasistów było projektowanie i wykonanie okładek do książek w formacie A2. Zostaną one zaprezentowane przez uczniów podczas pikniku czytelniczego, promując literaturę wśród uczniów i mieszkańców Oświęcimia.