30-11-2017

Kod rodziny MLP-2794-566710
Opis rodziny Pani Agnieszka (38 l.) samotnie wychowuje pięcioro wspaniałych dzieci - Damiana (12 l.), Mateusza (11 l.), Natalię (10 l.), Wojtka (5 l.) oraz Bartosza (2 l.).
Pani Agnieszka opuściła męża, który znęcał się nad rodziną i poprzednio zamieszkiwane lokum. Obecnie żyją w niewyremontowanym mieszkaniu. Samotna matka nie ma wsparcia rodziny oraz najbliższych, przez co jest zmuszona radzić sobie sama z opieką nad dziećmi. Damian jest niepełnosprawny intelektualnie i wymaga stałej obecności matki. Rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia Pani Agnieszki, zasiłku stałego z MOPS, alimentów i wsparcia w programie rodzina 500+ (łącznie 6200 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania domu, leczenia Damiana i opłat za przedszkole (2758 zł) na życie pozostaje około 573 zł na jednego członka rodziny.
Pani Agnieszka postanowiła wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim, przez co ich budżet nieco się poprawił. Rodzina uwielbia wspólnie spędzać czas podczas wycieczek rowerowych. Dzieci są największą dumą dla samotnej mamy, oraz wspierają ją z całych sił.
Wśród najważniejszych potrzeb Pani Agnieszka wskazuje na lodówkę, ponieważ stara się zepsuła i nie nadaje się do użytku. Niezbędne są również kurtki na zimę, a także żywność, która pochłania największą część budżetu.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione
Potrzeby rodziny

I Żywność trwała: Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Olej, Konserwy rybne, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne: Kakao, płatki, nutella, mleko w kartonie, słodycze
II Środki czystości i artykuły higieniczne Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Szampon, Szczoteczka do zębów
Artykuły dziecięce: Papmpersy - junior 25kg, chusteczki nawilżające, szczoteczka
Inne: papier toaletowy, ręczniki papierowe

III ODZIEŻ I OBUWIE

IV Materiały szkolne: Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik
Inne: Korektory, zestaw geometryczny.
V Wyposażenie mieszkania: Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: Lodówka,ta którą rodzina ma obecnie, niestety jest zepsuta i nie nadaje się do użytku.
VII. INNE POTRZEBY: Garnki, patelnia, blender.
VIII Szczególne upominki: Agnieszka- torebka A4 Damian- zegarek Mateusz- gra planszowa Natalia- piasek kinetyczny Wojtek- klocki lego Bartosz- samochód na pilot
Lodówka Ta którą rodzina ma obecnie, niestety jest zepsuta i nie nadaje się do użytku.
Kurtki na zimę Rodziny nie stać na zakup nowych ubrań.
Środki czystości Są bardzo drogie i często brakuje na nie pieniędzy.