Kopalnia w Bochni - kl. 3a, 3b
22-04-2024

Kopalnia soli w Bochni to wyjątkowe miejsce, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toteż doskonale nadaje się jako propozycja klasowej wycieczki.
800 lat historii podziemnego świata soli poznawali uczniowie klas: 3a i 3b. Jedną z pierwszych atrakcji było zjechanie windą górniczą i jazda podziemną kolejką. Przemierzając kopalniane korytarze uczniowie słuchali wiadomości o historii kopalni, wydobywania soli oraz trudach podziemnej pracy. Zobaczyli też dawne narzędzia i urządzenia, które służyły górnikom w Bochni.
Zdecydowanie najpiękniejszym miejscem, jakim może się pochwalić kopalnia jest kaplica św. Kingi. Zrobiła ona spore wrażenie na trzecioklasistach. Z pewnością zapamiętają, że to jedyny kościół na świecie, przez którego środek przejeżdża pociąg, w dodatku 201 metrów pod ziemią. Ostatnim punktem spaceru po kopani było jedyne w swoim rodzaju podziemne boisko, na którym rozgrywane są mecze piłki nożnej i koszykówki.
Dzięki efektom multimedialnym historia kopalni była przedstawiona w prosty, a zarazem zabawny sposób. Wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych i pouczających.