4a, 4b w Teatrze Groteska
17-04-2024

10 kwietnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w spektaklu pt. Kapelusz za sto tysięcy, opartym na powieści kryminalnej dla młodzieży Adama Bahdaja. Obejrzeli go w krakowskim Teatrze Groteska, który jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Pełne humoru, kryminalnej intrygi i zwrotów akcji przedstawienie bardzo spodobało się młodym widzom.
W ramach wizyty w teatrze czwartoklasiści wzięli również udział w warsztatach, podczas których poznawali tajniki teatralnej sceny. Zajrzeli za kulisy i do garderoby, gdzie przeciętny widz na co dzień nie ma dostępu. Mieli też okazję zapoznać się też z pracą inspicjenta, scenografa, czy dźwiękowca. Niezwykle ciekawa okazała się część zajęć poświęcona teatrowi lalek. Wówczas uczniowie mogli zapoznać się z budową i mechaniką niezwykłych lalek z całego świata.
Z pewnością nie była to ostatnia wizyta uczniów w tym magicznym miejscu.

groteska