23-04-2013

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

Zbiórka makulatury

• II a Kęsek Sybilla 417 kg
  • III c Widlarz Mateusz 155 kg
  • II b Stachura Michał 126 kg

Zbiórka puszek

• IIa Jabłoński Krzysztof 1 kg
  • Vb Nowak Patrycja 1 kg

Zbiórka baterii

• III b Pasierbek Emilia 220 szt.
  • V b Bazylewicz Urszula 200 szt.
  • II b Stachura Michał  154 szt.

Zbiórka nakrętek

• II c Bibrzycka Sandra 46,5 kg
  • I b Korczyk Dariusz 25,5 kg
  • II b Kulig Zuzanna 19 kg

Sukcesem akcji jest to, że surowce wtórne zbierają wszyscy uczniowie w naszej szkole.Duża ilość posegregowanych surowców pozwala na oszczędzanie energii oraz ochronę środowiska naturalnego.

W apelu uczestniczyli również zaproszeni pracownicy Urzędu Miasta: pani Sylwia Stachura- zastępca Naczelnika Wydziału Gospodarki Miejskiej oraz pani Agata Jezior inspektor Referatu Ochrony Środowiska.Panie przybliżyły dzieciom kl.4-6 problematykę segregacji odpadów w naszym mieście, a w klasach 1-3 założenia akcji "A FE- posprzątaj po swoim psie".

Klasa 4a przedstawiła humorystyczny program na tematy ekologiczne.

Podsumowano również konkurs zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, w którym Izabela Kita z kl.6c uzyskała I miejsce za album  "Ochrona wód". Uczniowie Sanak Leon z kl.5b, Julia Gworek z kl. 3b i Klaudia Stańczyk z kl.1 b uzyskali wyróżnienia.Wszyscy uczestnicy konkursu dostali nagrody.

W holu szkoły urządzono wystawkę prac konkursowych.

"Święto ekologiczne szkoły" od wielu lat jest podsumowaniem pracy uczniów, nauczycieli i personelu administracyjnego nad kształtowaniem ekologicznej świadomosci.