Betlejemskie Światełko Pokoju
20-12-2019

W piątek nasza szkoła przyjęła Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego hufiec Trzebinia. Światło powędrowało do klas i rozświetliło nasze klasowe spotkania wigilijne aby zgodnie z hasłem tegorocznej akcji „Światło, które daje moc” dodać nam sił i mocy do stawania się lepszymi w nadchodzącym okresie świątecznym i całym przyszłym roku.

Betlejemskie Światło Pokoju dociera do ponad 25 krajów europejskich z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To ogień właśnie z tej Groty przekazują sobie skauci z wielu krajów świata. Ogień trafia do domów, do wszystkich tych, którzy chcą go przyjąć. Podawany jest z miasta do miasta. Przekracza granice województw, państw.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.