Dzień Radości-Dzień Patrona Szkoły
28-11-2019

Wśród licznych atrakcji związanych z Dniem Radości był konkurs plastyczny -
„Malwy, dziewanny, co to za cudne rośliny! Jakie to strzeliste kształtów pędy, jakie to żywe, rozmowne kwiaty. Najbujniejsze tych kwiatów krzaki powyrywałem z łąk i skał pod Bielanami i snop cały przyniosłem do siebie.”
Stanisław Wyspiański w liście do Lucjana Rydla
Konkurs poświęcony był motywom roślinnym w twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Flora, obserwowana na żywo i szkicowana przez niego w zielniku, stawała się inspiracją dla jego prac. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas od I do VIII. Prace można było wykonać dowolną techniką, w formacie A4 lub A3. Kryterium oceniania prac były: walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność.
Celem konkursu był rozwój wyobraźni oraz zdolności plastycznych uczniów, uczczenie pamięci o Stanisławie Wyspiańskim oraz dostrzeżenie różnorodności i piękna polskiej przyrody, a także integracja uczniów. Wszystkie prace zostały wywieszone w dolnym i górnym holu szkoły.
Dziękujemy za tak duże zaangażowanie, a zwycięzcom Serdecznie Gratulujemy!
Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy 8a, 8b i 6d, które przygotowały plakaty podkreślające ścisłe związki społeczności uczniowskiej ze swoją szkołą, dumnie noszącą imię Stanisława Wyspiańskiego. Jest to tym cenniejsze, że wykazały w nich literackie zacięcie i polot plastyczny.
Dodatkowo w dniu 28 listopada przedstawiciele społeczności uczniowskiej oddali hołd ku czci Stanisława Wyspiańskiego. Przez kolejne trzy lekcje pełnili wartę przy zapalonym zniczu obok popiersia patrona szkoły.